З російського полону повернулися троє військових із Вінниччини, серед них – захисник із Бабчинецької громади
Україна продовжує повертати своїх захисників додому. Під час чергового обміну військовополоненими, що відбувся 26 червня, з російського полону звільнили 160 українських військовослужбовців. Серед них – троє воїнів із Вінниччини, які перебували в неволі з 2022 року.
Радісну новину підтвердили у Бабчинецькій громаді. Додому повернувся житель села Бабчинці — Віталій Платовський, 1995 року народження. У громаді зазначають, що це довгоочікувана подія для всієї місцевої спільноти.
«Кожне таке повернення – це велика перемога людяності, віри та незламності. Попереду – шлях відновлення, зустрічі з рідними та повернення до мирного життя», – йдеться у повідомленні.
Як повідомив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, разом із Віталієм додому повернулися ще двоє військових із Вінниччини — Володимир та Василь. Усі троє захисників боронили Україну на Донецькому та Луганському напрямках.
Загалом у межах цього етапу обміну додому повернулися 160 українських військових, які перебували в російському полоні з 2022 року. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що майже 99% звільнених перебували в неволі понад чотири роки та зазнали надзвичайно складних умов утримання. Наймолодшому зі звільнених захисників – 26 років, найстаршому – 66.
Після повернення на українську землю військових чекає медична допомога, реабілітація та зустрічі з рідними.



