Вінничина Онлайн

У Козятині виявили десятки випадків діабету та гіпертонії завдяки скринінгу

У Козятині виявили десятки випадків діабету та гіпертонії завдяки скринінгу

У Козятині виявили десятки випадків діабету та гіпертонії завдяки скринінгу

Майже 500 жителів Козятинської громади вже пройшли обстеження в межах програми «Скринінг здоров’я 40+» у Козятинському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Заклад демонструє найкращі показники в області з реалізації ініціативи, започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським. Повідомляє Вінниччина Онлайн з посиланням на допис начальниці Вінницької ОВА Наталі Заболотної.

Програма дає змогу людям безкоштовно проходити важливі профілактичні обстеження та виявляти захворювання на ранніх стадіях.

За словами керівниці закладу, у межах скринінгу медики вже виявили 15 випадків цукрового діабету, 28 випадків переддіабету, 41 випадок гіпертонічної хвороби та близько 30 випадків хронічних захворювань нирок.

Отримані результати підтверджують ефективність програми та важливість ранньої діагностики, яка допомагає запобігти розвитку серйозних ускладнень.

Окрім фізичного здоров’я, у закладі приділяють увагу й ментальному благополуччю пацієнтів. Учасники програми можуть пройти анкетування на виявлення симптомів тривоги та депресії. За потреби їх скеровують до Центру ментального здоров’я.

Нині Козятинський ЦПМСД обслуговує майже 30 тисяч жителів громади. У медичному закладі постійно покращують умови надання послуг: оновлюють обладнання, працюють над енергонезалежністю та вже встановили сонячну електростанцію із системою накопичення енергії.

Серед подальших пріоритетів розвитку — підвищення рівня безбар’єрності. Зокрема, розпочато облаштування соціальної парковки для ветеранів, людей з інвалідністю, батьків із дітьми та інших відвідувачів закладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0 Comments
scroll to top